Skip To Main Content

Staff Directory

East High School
ELA  
9 Grabowski, Jesse
9, Adv. 9  
10, AP Lang Zahm, Brenda
10, Adv. 10 Ferrell, Scott
10 McCaslin, Jonathan
11 Schurman, Elizabeth
12, AP LIT Way, Caroline
SPED  
Resource Berry, Gayla
Resource Jacobs, Kim
Resource Eaton, Dayla
Resource Stuckey, Tammy
Resource Mitchell, Marlene
Resource  
Ess. Skills Wilson, Sharon
Ess. Skills  
Ess. Skills Lindo, Michelle
SpeechLangPath Mary Anne Weaver
SPED CRD Vann, Marlene
   
SPED CRD Reed, Suzi
SOAR/ODYSSEYWARE  
SOAR  
SOAR Pham, Thuy
MATH nbsp;
ALG 1A, ALG 1 Cadang, Bryan
ALG 1B, ALG 1 Murphey, Colman
ALG 2 Anderson, Seki
GEOM Kelsay, Philip
Pre)CALC, ACT Picaza, Bonifacio
ELECTIVES  
DRMA Anderson, Karen
ART Dye, Catrina
AP ART Giertz, Shelby
BAND Wieher, Jacob
BUSINESS Denzer, Merry
BUSINESS Robinson, Justin
CHOIR Birch, Brandon
CONST Pine, Robert
FRNCH Jerome, Elizabeth
PE/Health Green, Broderick
PE/Health Cisneros, Abby
PE/Health Pierce, Brandon
PE/Health Chambers, Barey
PE/Health  
JROTC Dolph, Anthony (1SG)
JROTC Potter, Chip
ART, GR DES  
AG McCullough, Zach
AG Killen, Andrew
ENGIN/PHYS Craven, Jay
COMP SCI Thompson, Trent
SCIENCE  
PHYS. 1st, AP ENV Duff, Hannah
CHEM Leng, Henry
CHEM Uehara, Kai
BIO, Adv. Bio Diebold, Scott
BIO, AP Bio Aniel, AJ
BIO MED Weible, Larry
LEADERSHIP  
P Hinojosa, Luis
VP Dannar, Sheila
VP VanOsdale, Bryan
VP Rozell, Rachel
VP Richardson, Ben
ELL  
New Am. Kinney, Zoe
EN Lv. 1 Ngomsi, Justine
EN Lv. 1 Schurman, Elizabeth
EN Lv. 2 Thomas, Melissa
EN Lv. 2  
   
EN Lv. 3 Kollar, Tate
MA Guerrero, Gerzo
MA  
MA  
C- BIO Sharma, Anuradha
SC- CHEM Obiesie, Maureen
SC- PHYS FIRST Hunter, Quinby
SS- WORLD Wise, Jordan
SS- GOV, ECON Brier, Patrick
SS- AM HIST King, Michael
ELA Co-taught Tussey, Brian
Social Studies  
WH, AP Human Geo Dennison, Amanda
GEO, LAW Blum, Lucas
AH, Adv. AH Fuller, Tanya
GOV, AP PSY Perna, Kacie
GOV, AP GOV Meyer, Mason
ECON, PHIL, DEB. Hawn, Ethan
AH, ECON Holmes, Sylvester
SUPPORT  
LIB Parker, Rebecca
CNS  
CNS  
CNS  
SUB Nash, Michael
SUB  
COACHES  
Athletic Dir. Robert Pine
Dance  
Cross Country Brier
   
Boys Soccer Guerrero
Football Holmes/Pierce/Green/Paige
Tennis Boys/Girls Michael King/Even
Swim Boys/Girls Mason Meyer
Volleyball Lucas Blum
Boys Basketball Nash
Girls Basketball Westbrook/Kollar
Wrestling Holmes/Thompson
Baseball Weible/Kelsay
Girls Soccer Guerrero
Track Foster/Paige
Girl's Softball Trent Thompson/Richard Campbell